Kurşun Levha Özellikleri

kursun levha fiyati

Kurşun levha, tarih boyunca genellikle dış cephelerde düz olmayan yalıtımın ve çatı kaplaması zor olan alanların kaplanmasında kullanılmıştır. Kurşun levha özellikleri ve kullanım nedeni hem korozyona karşı yüksek mukavemet göstermesi, hem yumuşak yapısıyla montajının kolay olmasıdır.

Kurşun levha, ağır metal olup, 11.34 ρ (kg/m3) lik bir yoğunluğa sahiptir. Saf külçeden üretilen kurşun levhalar radyasyon içeren alanların zırhlanması amacıyla kullanılır. Kurşunun yüksek yoğunluğu ve malzeme yapısı radyasyon zırhlaması için uluslararası alanda kullanımı uygun görülmüş ve röntgen cihazlarının kullanıma başlanması ile birlikte 20.yy ın başlarından beri radyasyon zırhlaması amacıyla kullanılmaktadır.

Kurşun Levha Üretimi Nasıl Yapılır ?

Geri dönüşüm ve külçe olarak 2 şekilde üretilen kurşun levhalar, eğer radyasyon zırhlaması için kullanılacaksa külçe saflık oranı min.%99.981 oranında saflıkta olmalıdır. Kurşun levhalara çıplak el ve gözle işlem yapılmaması gerekir. Ağır metal olması nedeniyle solunum yolu ve tensel temasla kana karışma durumunda çok tehlikeli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Firmamız tarafından tasarlanan uygulama montaj yöntemiyle, kurşuna herhangi bir zarar gelmeden kendi soğuk manuel duvar presiyle kurşun levha montajı yapılmaktadır. Firmamız tarafından birçok kamu hastanesi, özel hastane ve yurt dışı projelere ürün imalatı dışında, proje danışmanlığı ve uygulaması da yapılmıştır.

Alanında uzman mühendis ve teknik kadromuzla cihazlarınıza ve inşaat projenize göre kurşun zırhlama raporu hazırlıyoruz. Metraj çalışması yaptığımız projelerde standart projelere göre daha ergonomik olması nedeniyle sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 

× Canlı Destek İletişim